نمونه سوالات پیام نور
خانه / اخبار جدید / مصرف قرص کروسینا بهتر است یا گیاه زعفران ؟

مصرف قرص کروسینا بهتر است یا گیاه زعفران ؟

مصرف قرص کروسینا بهتر است یا گیاه زعفران ؟

جدیدترین تحقیقاتی که شخص رتبه اول جشنواره علوم پزشکی رازی بر روی مسمومیت با زعفران انجام داده است ثابت کرده که زعفران با وجود تمام خواص خوبی مثل رفع افسردگی، تقویت حافظه، ضد تشنج و.. که دارد، می‌تواند خطراتی را هم برای فرد مصرف کننده ایجاد کند، تا جایی که اگر مصرف این گیاه به بیش از یک گرم در روز برسد مسمومیت با زعفران حتمی است.

آقای دكتر حسین حسین زاده، که به عنوان محقق در این جشنواره شرکت کرده بود، موفق به کسب مقام اول تحقیقاتی جشنواره پزشکی رازی شد؛ به همین دلیل از مراحل تکمیل تحقیقات صحبت و نتایج به دست آمده را در جشنواره تشریح کرد.

پیش فرض‌های کار تحقیقاتی ِ مسمومیت با زعفران
آقای دكتر حسین زاده محقق برتر جشنواره، در تشریح تحقیقات خود افزود که بیشتر از ۸۰ مقاله معتبر بین المللی را که در زمینه زعفران کار شده را مطالعه کرده است.

ایشان در پاسخ به سوالی که به زعفران و درمان ام اس در تحقیقاتش، مربوط می‌شد، گفت که تحقیقات بسیاری در این زمینه به طور مشترک با کشور ژاپن و حتی به طور مستقل در ایران انجام گرفته است و مي توان گفت در درمان ام اس زعفران موثر است

ایشان در مراحل تکمیل زعفران و خواص آن به نتایج قطعی رسیده است که مشخص می‌کند زعفران در درمان افسردگی، و تقویت حافظه، یکی از عوامل مهم مطرح می‌شود.

خواص درمانی زعفران به همراه مسمومیت با زعفران
آقای دكتر حسین زاده در ادامه معرفی خواص خوب زعفران اضافه کرد که، این گیاه اثرات فوق العاده‌ای برای درمان بیماری‌های عصبی، افزایش آرامش، و خواب راحت دارد.

هم چنین می‌توان برای جلوگیری از تشنج، و در درمان فشار خون بالا هم از آن استفاده کرد؛ به علاوه به خاطر خاصیت آفت کشی این گیاه، بعضی از مسمومیت‌ها با زعفران به راحتی درمان می‌شوند. اما آقای حسین زاده به طور جدی خطر مسمومیت با زعفران را برای کسانی که روزانه بیش از یک گرم از این گیاه را مصرف می‌کنند، هشدار داد و تأکید کرد که با مسمومیت زعفران احتمال بسیار بالایی برای بروز عوارض ناگواری مانند خون ریزی بینی و خون ریزی‌های داخلی وجود دارد.

همچنین ممكن است نمونه هاي زعفران موجود در بازار تقلبي باشند و خطر اين مسموميت را ايجاد كنند. 

با توجه به اين تفاسير به منظور در دسترس بودن دوز مشخصي از ماده موثره زعفران كروسينا با داشتن ١٥ ميلي گرم كروسين تخليص شده از كلاله زعفران با اثربخشي بالا دور از عارضه جانبي توسط محققين كشورمون براي اولين بار در كشور توليد شد.

درباره ی دکتر

مطلب پیشنهادی

Effects of Crocin on Diabetic Maculopathy

Effects of Crocin on Diabetic Maculopathy مقاله فوق در خصوص اثربخشی کروسین بر ماکولوپاتی دیابتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

قالب وردپرس
قالب وردپرس